Normandia ’44 – Pierwsze starcie

Z dziennika Hauptsturmführera Maximiliana Prügela
DDay +1, 0627 HRS
To był czerwony świt. Na nasze nieszczęście większość z nas nie spała, a wsparcie pancerne poszło z dymem po wczorajszej nocy. Na dodatek wysokie dowództwo przerzuciło całe SS na ostfront i za Caen. Scheiße, zobaczymy co ci rekruci potrafią w boju…

0633 HRS

Jesteśmy ostatnią liną obrony. 709 i 352 dywizja już szykują odwrót w stronę Caen, a my tkwimy tu, pod Bayeux, przeciwko całej Brytyjskiej 50 dywizji. Na stanowiska!

 

gra sc 1 157Grenadierów rozstawiłem w centrum wioski, dwa oddziały kriegsmarine na lewej flance.

gra sc 1 164Artyleria w centrum.

0641 HRS

Na horyzoncie zaczęły się pojawiać pierwsze wojska brytyjskie, miotacz ognia i całe dowództwo skupiło się na prawej flance, ciężarówka z wojskami na lewej. Na środku Brytyjczycy rozstawili dwa oddziały rekrutów.

W odpowiedzi na to zagrożenie jednostka grenadierów przesuwa się na prawą flankę, na lewej Kriegsmarine odpala panzerfausty w stronę opancerzonego transportu.

gra sc 1 171Sekundy po wystrzale z haubicy, z jednego oddziału rekrutów na środku został krater. Piechota na obu flankach przesuwa się do przodu, na lewej wywiązała się strzelanina pomiędzy kriegsmarine a jednostką Brytyjczyków. Lecz wtedy zrobili poważny błąd taktyczny – zaczęli biec w naszą stronę do walki wręcz! Nas było więcej, i mimo kilku zabitych, zmietliśmy ich z powierzchni ziemi! Grenadierzy rozpierzchli się po szturmie drużyny z miotaczem ognia, a reszta padła i leży – nic ich stamtąd nie ruszy.

gra sc 1 195

0646 HRS

Na moją pozycję lecą setki kul z PM-ów – To był ostatni raz gdy widziałem Schultza. Nadchodzą wyczekiwane posiłki, ale to jedynie Osttrupeni – na obu flankach ciężkie straty. W centrum wioski pozycja artylerii zerwała odłamkowym. Przeciwnik też nie ma prosto – mimo naszych strat ciągle im się odgryzamy. Wydałem rozkaz taktycznego odwrotu – Będziemy potrzebowali tych co przeżyli by walczyli w kolejnych bitwach. Lewa i prawa flanka leżą i nie zamierzają wstawać, pozycja artylerii dostała drugi raz, wszyscy nie żyją. Brytyjczycy zbombardowali własnych sojuszników – tam ich szturm będzie opóźniony.

-Na wzgórzach!- Krzyczą żołnierze. 21 Pancerna! Nasze zadanie spełnione!

Wynik: 10-10 (remis)

Rozpiska Niemiecka:

  • Oficer niższego stopnia
  • Grenadierzy – 2 panzerfausty, jedeno SMG, 3 karabiny szturmowe i lekki karabin masz.
  • 3x Kriegsmarine – po 2 panzerfausty i pistolety maszynowe, jeden lekki karabin masz.
  • 2x Osttrupen – 1 panzerfaust, pistolet maszynowy i lekki karabin masz.
  • Snajper
  • Ciężka artyleria

Razem 702 pkt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.